Çavuşoğlu Bims

İZOLASYONLU HAFİF YAPI ELEMANLARI


Türkçe

English
 

Ürünler

Geçmeli Bims Blok Harç Cepli Bims Blok Bims Blok Asmolen Yardımcı Ürünler
İhtiyacınız olan şey "İzolasyonlu Hafif Yapı Elemanı" ise doğru adrestesiniz.
Firmamız imalatını ve satışını yaptığı hafif yapı elemanlarında kaliteye ve üretim teknolojisine önem vermektedir.
Alacağınız her bir hafif yapı elemanı, standartlaşmış kalıp, yüksek teknoloji ürünü imalat, kalibre edilmiş hammadde, bilimsel hazırlanmış özel karışım reçeteleri ve karışım süreleri sayesinde ağırlığından mukavemetine, eninden boyuna, hatta rengine kadar diğerinin aynısıdır.
Ürünler
Isı ve Ses Yalıtımlıdır
Üretim Teknolojisinin beraberinde hammadde olarak kullanılan bims, doğal özelliklerinden dolayı ısı (?/h=0,18w/mK) ve ses yalıtımı (44 db TS 1477) sağlamaktadır.
 
Depreme Dayanıklıdır (Sağlamdır)
Bims kullanılarak üretilen yapı elemanları diğer yapı elemanlarına göre daha mukavemetli olup,diğer yapı elemanlarına göre daha küçük elastisite modülü(6,86 GPa) sayesinde depreme son derece dayanıklıdır. (Deprem dalgası nedeniyle kırılmaya karşı esneklik katsayısı: 70.000 kgf/cm²'dir). Betona göre yaklaşık 3 kat daha elastik olduğu için şokları, kırılma ve çatlamaya uğramadan daha kolay soğurabilir ve depreme karşı dayanım sağlar. (ort. 1,82 N/mm² TS EN 773-1)Ayrıca bina taşıyıcı sistemlerine daha az yük bindirerek taşıyıcı sistemlerin deprem dayanımlarına katkıda bulunur.
 
Ekonomiktir
İnşaatlarda duvar imalinde geçme sistemi sayesinde özel işçilik gerektirmez, diğer yapı elemanlarıyla yapılan duvarlarda kaba ve ince sıvaya ihtiyaç duyulurken, Çavuşoğlu Bims dış duvarlarda tek kat sıva çözümünü getirdiği için ekonomiktir. Ürünlerin düzgün yüzeyli ve dekoratif görünümlü olmasından dolayı sıva yapmadan duvar yapılması da mümkündür. İç duvarlar direkt olarak alçı sıva ile sıvanmaktadır. Ayrıca düzgün yüzeyinden dolayı daha az sıva kullanımını sağlar.
 
Yangına dayanıklıdır
Diğer yapı malzemelerine oranla yangına daha dayanıklıdır. Erime sıcaklığı yüksektir ve eridiğinde çevreye zararlı herhangi bir gaz çıkartmaz. Yangın zararlarını en aza indirir. (1800 °C yanma ısısında asgari 280 dakika alev almama, şekil ve boyut kaybetmeme ve duman çıkarmama özelliğine sahiptir. DIN 4108 Standartlarına göre ateşe dayanım tanımı: A1 Sınıfı, Organik malzeme içermeyen Yanmaz Malzemedir ).
 
Doğaldır
Doğal malzeme ve çimento haricinde yabancı bir ürün eklenmediğinden dolayı Çavuşoğlu Bims doğaldır.
 
Ortam Nemini Dengeler
Bünyesinde yüksek miktarda su buharı bulundurabilme, böylece nemlenmeme ve rutubetlenmeme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, mekan içine doğal havalandırma yapabilme özelliğine de sahiptir. Gözenekli ve doğal yapısından dolayı nefes alan sağlıklı ve koku yapmayan mekanlar oluşturur.
 
Çevre Dostudur
Çavuşoğlu Bims yapımında son derece düşük bir enerji ihtiyacı söz konusudur. İhtiyaç duyulan sadece vibrasyon enerjisidir. Üretimde herhangi bir kimyasal veya biyolojik teknik kesinlikle kullanılmamaktadır. Herhangi bir atık söz konusu değildir. Ayrıca üretim esnasında işçi sağlığı bakımından herhangi bir tehlike kesinlikle bulunmamaktadır.
 
Hafiftir
Çavuşoğlu Bims'in diğer önemli bir özelliği de hafifliğidir. (Bims in özgül ağırlığı ortalama 0.075 kg/dm³ Çavuşoğlu Bims'in birim hacim ağırlığı ortalama 0.6 kg/dm³ ). Bina temeline binen yükü azaltır. Bitmiş duvar ağırlıkları göz önünde bulundurulduğunda, diğer yapı ürünleriyle yapılan duvarlara nazaran Çavuşoğlu Bims ile yapılan duvarlar daha hafiftir.
 
 
Diğer Kuruluşlarımız
Çavuşoğlu Otomotiv
Çavuşoğlu Motorlu Taşıtlar
Azim Koll.Şti.